Dobrý deň

Autor: Otto Kovarik | 15.3.2012 o 17:56 | (upravené 16.3.2012 o 8:02) Karma článku: 8,48 | Prečítané:  744x

Fabrika, kde pracujem, má dve vrátnice. Kedysi mala iba jednu, potom pribudla nová, s prívlastkom hlavná. Tá prvá, čo bola kedysi jediná, je teraz stará a vedľajšia. Musia sa rozlišovať, aby bolo vo veci jasno. No pre mňa je tá stará aj tak hlavná, lebo autobus, ktorý mám najradšej, stojí pri nej. Ďalší autobus, ktorý mám tiež rád, ale nie tak ako ten, ktorý mám najradšej, odchádza z novej a idem naň len vtedy, keď spoj, čo stojí na starej, nestíham. Toľko na úvod.

Čo chcem povedať je toto: Pred vchodom oboch vrátnic sú malé vitríny. Väčšinou sú prázdne, ale niekedy aj nie. A pri oboch vitrínach sa do nebies týčia biele stožiare. Väčšinou sú holé, ale niekedy aj nie. Občas na nich vlaje čierna vlajka a vo vitrínach čupí úmrtné oznámenie. Najlepšie je, keď sú vitríny prázdne a stožiare holé. Vtedy viem, že fabrika za nikým nesmúti. Horšie to je, keď vitríny nie sú prázdne a stožiare nie sú holé. Ak to nastalo, vždy s úctou si prečítam vystavené parte. Niektorých zosnulých som poznal osobne, oči tých druhých sa na mňa dívali z priloženej fotografie prvý a posledný raz. Všetci boli takí mladí! Plány a sny sa navždy preťali...

Dnes boli vitríny prázdne a stožiare holé. Teším sa za nás všetkých, že sme prežili. Plány môžu žiť a sny majú dôvod lietať.

Bol to dobrý deň.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KULTÚRA

Skúsili sme prejsť ilegálne z Mexika do USA. Vypustia psy a mieria na vás samopalom

Oscarový režisér nakrútil unikátnu virtuálnu realitu.

KOMENTÁRE

Vydrží to ešte Most alebo padne?

Trpezlivosť voličov nemožno skúšať donekonečna.


Už ste čítali?